Witam na stronie Smreczaków!

Jeśli twoje nazwisko jest Smreczak lub wywodzisz się z tego nazwiska to jest bardzo duże prawdopodobieństwo że jesteśmy spokrewnieni! Jeśli tak to prosze się skontaktować ze mną konicznie. To jest jedyna internetowa strona Smreczaków, którą założyłem i sponsoruje a udostępniam dla wszystkich Smreczaków i krewnych. Chiałbym zebrać wszystkich Smreczaków i zbudować drzewo rodzinne – geologiczne, w którym będziemy mogli zobaczyć porewieństwa i relacje i również przekazać naszemu, następnemu pokoleniu "spadek rodzinny". To dzieło tylko może zaistnieć jesli wszyscy dołożymy swoją “cegiełke”. Jak do tej pory zebrałem sporo kontaktów - rodzin, które można zobaczyć w obecnym dzrzewku i książce!
W naszym rodzie mamy sławnego pisarza podhala Wladyslawa Orkana (link), który jest juz umieszczony w drzewku.

Troche o mnie, moje imię Edward Smreczak, urodziłem sie w Rabce, dom rodzinny jest w Skawie (2 km od Rabki) uczyłem sie w Skawie, szkola podstawowa, w Nowym Targu, szkoła srednia i muzyczna a potem w Krakowie studia. Po dostaniu visy do USA w 1992 roku w Lipcu wylądowałem w Chicago. W tej metropoli polonijnej poznałem moją przyszłą żone Anie. Jest z Polski ale nie znaliśmy się chociaz pochodzi z Nowego Sącza. Po 7 latach mieszkania w Chicago przenieśliśmy się do Massachusetts (40 minut od Bostonu) – Auburn. To tyle w wielkim skrócie.
Dziekuję za wizite “u Smreczaków” i prosze wyślij email jesli jestes z rodziny lub krewnym do Smreczaków- niech to dzieło-drzewko rośnie!.
By wejść i zobaczyć zdjecia rodzin potrzebujesz user name (użytkownik) i password (hasło), jeśli nie masz tej informacji to proszę się skontaktować ze mna.

Thank you - z pozdrowieniami

Edward Smreczak